Elhunyt Varga János Corvin közi szabadságharcos
Az 1956-os Magyarok Világszövetségének elnöke nyolcvanöt évet élt.
Boross Péter volt miniszterelnök szerint a magyar szellemiség ébren tartása őrizte meg a nemzetet az elmúlt évszázadokban, ezért is fontos az 1956-os forradalom emlékének ápolása.
Boross Péter volt kormányfő, a Szabadságharcosokért Közalapítvány kuratóriumának elnöke a Magyar Politikai Foglyok Szövetsége (Pofosz) szerdai budapesti rendezvényén arról beszélt, nem lehet, hogy a baloldal még egyszer kormányzó erővé váljon Magyarországon. Boross Péter a XII. kerületi MOM Művelődési Központban tartott megemlékezésen az egybegyűlt több száz 1956-os előtt bölcs döntésnek mondta, hogy a rendezvényre a szervezők nyugalmas napot választottak, mert szerinte a „bele nem nyugvó baloldali körök” demonstrációra akarják használni október 23-át, erre a kormány, illetve a kormányzó pártok szükségképpen válaszra kényszerülnek.
A volt miniszterelnök a forradalom napjainak eseményeit felidézve arról beszélt, hogy az akkori nemzeti mámorra nehéz lenne racionális magyarázatot adni. Úgy látja, a magyar lelkekben akkor született meg a leküzdhetetlen szabadságvágy. Azt hangoztatta, „nincs (még egy) nemzet ezen a fertályon (...), amely (a magyarokéhoz hasonló) szabadságharcokkal fejezte volna ki a megmaradás és létezés iránti vágyát”. Szavai szerint amikor jobboldali kormány van Magyarországon, „akkor ez a szellemi örökség mindig él, és egy kicsit több hajlama van (...) a vitára, legyen az Brüsszel, legyen az New York, Washington, vagy bármi”. Úgy fogalmazott, „lehet (a kormányt) bírálni, lehet elégedetlenkedni, lehet megsértődni esetenként, sok mindent lehet, egyet nem lehet azonban, hogy még egyszer a baloldal Magyarországon kormányzó erővé váljon. Ez a baloldal, a XX. század rossz terméke, ez a baloldal, amelyik akkor is nemzetellenes volt, amikor a szomszédságunkban nacionalista, kommunista pártok voltak hatalmon. Itt a magyar szellemiség elleni küzdelem folyik nap mint nap (...), ami baloldalon publikációban, kommunikációban, magatartásban megjelenik, az támadás múltunk, meséink, regéink, dalaink ellen”.
Boross Péter szerint a mostani időkben, amikor „ismét azt látjuk, hogy tort ül minden, amit joggal nemzetellenesnek lehet minősíteni”, különösen vigyázni kell arra, hogy „esetenként indokolt panaszaink ne homályosítsák el elménket, ne tévedjünk megint, mint tévedtünk 1918-ban”. Megtévedtünk, árat fizettünk érte, még egyszer nem tévedhetünk, ez is 1956 üzenete – hangoztatta a volt kormányfő, aki az emlékezésre utalva arra is felhívta a figyelmet, hogy több generáció nőtt fel azóta, amelynek ez már csak történelem. Boross Péter kitért a 2006. október 23-án történtekre is; azt mondta, szép és felemelő lehetett volna az 50. évforduló ünnepsége, ha akkor nem baloldali kormánya van Magyarországnak, amelyet rendőrkordonnal kellett a koszorúzóktól elzárni.